خرید سرور مجازی

درخشش منبت آباده در نخستین همایش نشان جغرافیایی صنایع دستی کشور


img-20161122-wa0007

نخستین همایش ثبت نشان جغرافیایی صنایع دستی دوشنبه دوم آذرماه۹۵، با حضور دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دکتر بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی ، دکتر بیات رئیس اداره کل مالکیتهای معنوی کشور، مدیران و معاونین صنایع دستی ادارات کل میراث فرهنگی استانها، تشکلهای شاخص غیر دولتی و جمعی از هنرمندان و فعالان رشته های مختلف صنایع دستی درسالن اجتماعات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در تهران برگزار شد.

neshan

در این مراسم  از برترینهایی که برای ثبت نشان جغرافیایی صنایع دستی تلاش کرده بودند تجلیل گردید ، لذا در این راستا از شرکت تعاونی هنرمندان مهبد هنر آباده به عنوان تنها تشکل غیردولتی که موفق به دریافت گواهینامه ثبت نشان جغرافیایی بین المللی از وایپو برای هنر منبت آباده شده بود تقدیر شد .
در این همایش سید رضاحسینی، کارشناس رشته و مدیرعامل شرکت تعاونی مهبد هنر در سخنان خود خطاب به مسوولین و حاضرین در جلسه ضمن ذکر پیشینه ای از هنر منبت در آباده گفت : که تعاونی مهبد هنر نشان جغرافیایی ملی منبت آباده را به عنوان اولین در صنایع دستی کشورثبت نمود و تا امروز تنها دارنده گواهی ثبت بین المللی از سازمان جهانی وایپو سازمان ملل است.
وی ضمن اشاره به پتانسیلهای موجود در شهرستان آباده از مسوولین مربوطه درخواست نمود تا با حضور در این شهرستان ضمن مشاهده این توانمندیها، در ثبت آباده به عنوان شهر جهانی منبت مساعدت های لازم را انجام دهند.
حسینی در راستای ثبت سایر رشته های صنایع دستی در آباده و سایر مناطق کشور، پیشنهاد داد تا کارگروه های تخصصی ثبت نشانهای جغرافیایی در سطح استانها تشکیل شود تا این مهم نیز صورت پذیرد.

img_20161122_184901

گفتنی است ، در پایان این مراسم توسط زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی به رشته های مختلف صنایع دستی از جمله منبت آباده، گلیم سنه، نازک کاری سنندج، ورنی مغان، آبگینه تهران، گلیم نمین ، جاجیم خلخال و … گواهینامه ثبت نشان جغرافیایی و لوح سپاس اعطاء گردید.

img-20161122-wa0006

خرید هاست خرید دامنه طراحی سایت